I Śremski Jesienny Spływ Kajakowy
W sobotę 8 września br. odbył
się I Śremski Jesienny Spływ Kajakowy na rzece Warcie,
zorganizowany przez Urząd Miejski w Śremie, Stowarzyszenie
Aktywności Fizycznej Mieszkańców Ziemi Śremskiej - Pana
Bartosza Żeleźnego oraz Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego -
Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.
Trasa o długości 20 km rozpoczynała się w Gogolewie, skąd po
zwiedzeniu kościoła uczestnicy wypłynęli o godzinie 10.00. Po
przystanku w Kotowie, uroczystym otwarciu tamtejszej przystani
i posileniu się pysznym plackiem drożdżowym, cała ekipa
wyruszyła do Śremu. Ok. godz. 13.45 pierwsi kajakarze dotarli
do śremskiej przystani nad wartą, gdzie przy akompaniamencie
szant zostali serdecznie przywitani przez oczekujących.
Po przypłynięciu wszystkich - niemal 80 osób - do celu,
nastąpiło uroczyste otwarcie nadwarciańskiej przystani w
Śremie. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski (który również brał
udział w spływie) oraz Pan Tomasz Wiktor z Urzędu
Marszałkowskiego w Poznaniu dokonali przecięcia inauguracyjnej
wstęgi, następnie ks. prałat Marian Brucki poświęcił
przystań.
Zadowoleni, choć zmęczeni uczestnicy, zjedli sytą wojskową
grochówkę i wykrzesali jeszcze siły, by wziąć udział w
konkursie - wyścigu kajakami. Zwycięzcy konkursu otrzymali
nagrody, a ponadto każdy z uczestników spływu został obdarowany
małym upominkiem.
Teraz czekamy na następny - tym razem wiosenny spływ
kajakowy.