Izabella 2008- III nagroda dla Muzeum Śremskiego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów 19 maja 2009 r. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak uroczyście wręczył nagrody będące wyrazem uznania dla najważniejszych wydarzeń muzealnych 2008 r.
w Wielkopolsce. Konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, odbył się w już po raz siódmy. W tym roku o nagrody „Izabelli” ubiegało się 29 projektów muzealniczych z całej Wielkopolski. Jury przyznało nagrody w czterech kategoriach: za działalność wystawienniczą, działalność edukacyjna, promocyjną i marketingową, działalność naukową i konserwatorską oraz działalność wydawniczą.
Pośród laureatów znalazło się Muzeum Śremskie w Śremie otrzymując ex aequo z Muzeum Narodowym w Poznaniu III nagrodę w kategorii III- Działalność naukowa, konserwatorska i dokumentacji zbiorów za projekt pt. „Kompleksowa konserwacja najstarszych ksiąg i dokumentów w zbiorach Muzeum Śremskiego w Śremie oraz realizacja filmu edukacyjnego”.
Podstawowym celem realizacji nagrodzonego zadania było przeprowadzenie konserwacji 52 najstarszych i najcenniejszych ksiąg i dokumentów- pochodzących z XVIII, XIX i I poł. XX wieku archiwaliów świadczących o świetności śremskich instytucji i towarzystw, między innymi cechów rzemiosł oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.
Zadanie, zrealizowane przez Muzeum Śremskie na przełomie lat 2008/2009, zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Dziedzictwo Kulturowe, priorytet II- Rozwój Instytucji Muzealnych. Wsparcia finansowego udzieliło Kurkowe Bractwo Strzeleckie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Śremie. Koordynatorem projektu była Katarzyna Hertmanowska.
Prace konserwatorskie zostały wykonane przez Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki Katarzyny Wawrzyniak- Łukaszewicz w Gostyniu oraz Pracownię Konserwacji Grafiki Jana Dondajewskiego w Poznaniu. Film edukacyjny, na zlecenie Muzeum Śremskiego, zrealizowała Telewizja Lokalna TV Relax.
Pośród laureatów znalazło się Muzeum Śremskie w Śremie otrzymując ex aequo z Muzeum Narodowym w Poznaniu III nagrodę w kategorii III- Działalność naukowa, konserwatorska i dokumentacji zbiorów za projekt pt. „Kompleksowa konserwacja najstarszych ksiąg i dokumentów w zbiorach Muzeum Śremskiego w Śremie oraz realizacja filmu edukacyjnego”.
Podstawowym celem realizacji nagrodzonego zadania było przeprowadzenie konserwacji 52 najstarszych i najcenniejszych ksiąg i dokumentów- pochodzących z XVIII, XIX i I poł. XX wieku archiwaliów świadczących o świetności śremskich instytucji i towarzystw, między innymi cechów rzemiosł oraz Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Zadanie, zrealizowane przez Muzeum Śremskie na przełomie lat 2008/2009, zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Dziedzictwo Kulturowe, priorytet II- Rozwój Instytucji Muzealnych. Wsparcia finansowego udzieliło Kurkowe Bractwo Strzeleckie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Śremie. Koordynatorem projektu była Katarzyna Hertmanowska.
Prace konserwatorskie zostały wykonane przez Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki Katarzyny Wawrzyniak- Łukaszewicz w Gostyniu oraz Pracownię Konserwacji Grafiki Jana Dondajewskiego w Poznaniu. Film edukacyjny, na zlecenie Muzeum Śremskiego, zrealizowała Telewizja Lokalna TV Relax.