Jubileusz 750-lecia lokacji miasta Rožnov pod Radhoštěm
W dniach 6 – 9 lipca 2017 r. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski wraz z przedstawicielami miasta uczestniczył w mieście partnerskim Rožnov pod Radhoštěm na obchodach 750-lecia lokacji miasta.
Z okazji Jubileuszu odbył się w Rožnovie Regionalny Festiwal Slavnosti, podczas którego mieszkańcy regionu przyglądali się występom artystycznym, uczestniczyli w konkurencjach i zawodach sportowych. Dla gości oficjalnych zorganizowano szereg spotkań merytorycznych dotyczących projektów unijnych.