Logo Miasta Śrem

Komunikat Burmistrza Śremu - 14 marca godz. 10.00

KOMUNIKAT BURMISTRZA ŚREMU 

z dnia 14 marca 2020 r. godz. 10.00

Szanowni Państwo,
Od północy w całym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Wczoraj o 19.30 wprowadził go Premier Mateusz Morawiecki

Od północy w sobotę wprowadzonych jest wiele zmian:
  • Ograniczenie działalności galerii handlowych. Jedynymi otwartymi punktami w galeriach będą oddziały banków, apteki, pralnie i sklepy spożywcze. Sklepy poza galeriami mogą swobodnie prowadzić działalność.
  • Zawieszenie działalności wszystkich dyskotek, klubów, barów, pubów i restauracji na 14 dni. Obiekty te mogą świadczyć usługi na wynos.
  • Ograniczenie zgromadzeń do liczby 50 osób. To ograniczenie ma charakter powszechny, dotyczy zgromadzeń i uroczystości prywatnych, samorządowych czy religijnych.
  • Uruchomiona zostanie kontrola na granicach - na 10 dni, z możliwością przedłużenia.
  • Wszystkie osoby powracające z zagranicy będą poddane 14-dniowej kwarantannie.
  • Obywatele innych krajów mają całkowity zakaz wjazdu do Polski.
  • Od niedzieli wstrzymane będą międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe
  • Granice otwarte są dla przepływu towarów.

Od dzisiaj zamknięte jest targowisko i kiermasz rolny w Śremie.
 
Wprowadzone zmiany nie są zaleceniami, ale decyzjami. Proszę o dostosowanie się. Mam nadzieję, że zachowanie tych dodatkowych środków bezpieczeństwa pozwoli na ograniczenie zachorowalności i ustrzeżenie się przed przypadkami koronawirusa w naszej gminie.

W powiecie śremskim - wg komunikatu z 8.30 - nie potwierdzono żadnych zachorowań na koronawirusa. 5 osób poddanych jest kwarantannie, a 17 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym,

Nie lekceważmy tego zagrożenia! Zostańmy w domach!
Adam Lewandowski

Burmistrz Śremu






 
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności