Logo Miasta Śrem

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie w sprawie pożaru odpadów w Pyszącej 16 stycznia 2019

Komunikat Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Śremie
z dnia 16 stycznia 2019 r.  g. 8:15
w sprawie pożaru nielegalnego składowiska odpadów
w miejscowości Pysząca
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Śremie informuje o kontynuacji akcji gaśniczej pożaru nielegalnego składowiska odpadów w miejscowości Pysząca.

Na miejscu akcji kontynuowane są ciągłe pomiary jakości powietrza wykonywane przez specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Ponadto zgodnie z poleceniem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie odbędzie się badanie powietrza w budynkach mieszkalnych oraz stały monitoring w rejonie sołectwa Binkowo. Prosimy o umożliwienie dokonania pomiarów przez strażaków PSP.

Na chwilę obecną nie ma potrzeby do pilnej ewakuacji jednak  z daleka idącej ostrożności zaleca się mieszkańcom ograniczenie do minimum przebywanie na terenie sołectwa Binkowo.

Dowodzący działaniami ratowniczo gaśniczymi przewiduje długotrwałą akcję. O każdej istotnej dla mieszkańców zmianie Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Śremie będzie informował w kolejnych komunikatach.

Gmina Śrem informuje w sposób ciągły: Komendanta Wojewódzkiego Policji, Wojewodę Wielkopolskiego, Ministerstwo Środowiska, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz  Prokuraturę Rejonową i Okręgową.

Informacji udziela dyżurny Straży Miejskiej w Śremie tel. 986.

Prosimy o zachowanie spokoju i rozwagi.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności