Konferencja na temat funkcjonowania klastrów w rozwoju gospodarczym.
Dnia 21 maja 2007r. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyła się konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości na temat Rola klastrów w rozwoju gospodarczym.
Zebranych przywitał Pan Krzysztof Łożyński Zastępca Burmistrza Śremu. Pierwszy wykład na temat zastosowań strategii relacyjnych pomiędzy przedsiębiorstwami wygłosił Pan prof. zw. dr hab. inż. Leszek Pacholski Dziekan Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Następnie zostały przedstawione modele funkcjonowania klastrów włoskich przez Panią dr inż. Marie Ładzińską – Depko Wiceprezydenta Wielkopolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Poznaniu.
Ostatni wykład wygłosiła Pani
mgr Hanna Mieszała z Biura Rady ds. Innowacji przy Marszałku
Województwa Wielkopolskiego na temat projektu działania Centrum
Innowacji Regionu Śremskiego, które jest realizowane w oparciu
o zgłaszane informacje przez przedsiębiorstwa powiatu
śremskiego.