Konferencja pn. „Zatroszcz się o siebie! Nieocenione jest wyjście z domu – część II” - 8 grudnia 2025 r. w godzinach 9:30 – 14:00
Burmistrz Śremu Grzegorz Wiśniewski oraz Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Śremie Maria Świdurska serdecznie zapraszają do udziału w Konferencji pn. „Zatroszcz się o siebie! Nieocenione jest wyjście z domu – część II” 8 grudnia 2025 r. w godzinach 9:30 – 14:00, Sala Widowiskowa Muzeum Śremskiego, ul. A. Mickiewicza 89
Konferencja „Zatroszcz się o siebie! Nieocenione jest wyjście z domu – część II” stanowi kontynuację działań ukierunkowanych na wzmacnianie dobrostanu seniorów oraz zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Wydarzenie jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę tworzenia przestrzeni, w której osoby starsze mogą nie tylko zdobywać nową wiedzę, ale również dzielić się doświadczeniami, nawiązywać relacje i przełamywać bariery związane z samotnością.
Konferencja stanowi dalszy etap budowania świadomości, jak ważne jest dbanie o siebie – zarówno w wymiarze fizycznym, psychicznym, jak i społecznym – oraz pokazuje, że nawet niewielkie wyjście z domu może stać się początkiem pozytywnej zmiany.
Do udziału w spotkaniu zaproszono szerokie grono przedstawicieli lokalnego środowiska – przedstawicieli samorządu gminy Śrem, radnych, jednostki organizacyjne pomocy społecznej, podmioty ochrony zdrowia oraz ekonomii społecznej, organizacje pozarządowe działające na rzecz poprawy jakości życia seniorów, sołectwa, koła gospodyń wiejskich, instytucje i organizacje kościelne, a także wolontariuszy, grupy samopomocowe, inicjatywy nieformalne i liderów społeczności lokalnej.

