Konkurs "Trójbój z Miłoszem"
Dnia 26 października br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie odbył się konkurs "TRÓJBÓJ Z MIŁOSZEM" dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych. Organizatorami byli SP4 i Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.
- Maria Peksa – skarbnik TMZŚ
- Agnieszka Kubisiak z SP4
Wszystkich przybyłych uczniów, ich opiekunów, jury i organizatorów konkursu powitała wicedyrektor SP4 w Śremie - Agnieszka Kubisiak. W tematykę obchodów Roku Miłosza zgromadzonych wprowadziła Maria Biernat, która krótko przedstawiła życie i twórczość poety oraz nawiązała do prowadzonego przez bibliotekę projektu „Otwieramy drzwi dla Miłosza”. Konkurs przeprowadziły Wiesława Grobelna i Małgorzata Paś.
Wyniki:
Dnia 26 października br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie odbył się konkurs "TRÓJBÓJ Z MIŁOSZEM" dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych. Organizatorami byli SP4 i Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. W konkursie udział wzięło pięć trzyosobowych zespołów z następujących szkół:
• Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pyszącej
• Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach
• Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pawła II w Śremie
• Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie
• Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
Celem konkursu było przybliżenie sylwetki polskiego noblisty, zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas środowiska, zachęcenie do czytania poezji, propagowanie idei zdrowego współzawodnictwa i pracy w grupie. W programie konkursu były praca plastyczna do wybranego wiersza Miłosza, czytanie wylosowanego tekstu poetyckiego oraz krótki test ze znajomości sylwetki poety
Jury konkursowe stanowili:
- Maria Biernat z Biblioteki Publicznej w Śremie
- Jerzy Naskręt – prezes TMZŚ• Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pyszącej
• Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach
• Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Pawła II w Śremie
• Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie
• Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie
Celem konkursu było przybliżenie sylwetki polskiego noblisty, zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas środowiska, zachęcenie do czytania poezji, propagowanie idei zdrowego współzawodnictwa i pracy w grupie. W programie konkursu były praca plastyczna do wybranego wiersza Miłosza, czytanie wylosowanego tekstu poetyckiego oraz krótki test ze znajomości sylwetki poety
Jury konkursowe stanowili:
- Maria Biernat z Biblioteki Publicznej w Śremie
- Maria Peksa – skarbnik TMZŚ
- Agnieszka Kubisiak z SP4
Wszystkich przybyłych uczniów, ich opiekunów, jury i organizatorów konkursu powitała wicedyrektor SP4 w Śremie - Agnieszka Kubisiak. W tematykę obchodów Roku Miłosza zgromadzonych wprowadziła Maria Biernat, która krótko przedstawiła życie i twórczość poety oraz nawiązała do prowadzonego przez bibliotekę projektu „Otwieramy drzwi dla Miłosza”. Konkurs przeprowadziły Wiesława Grobelna i Małgorzata Paś.
Konkurs rozpoczął się czytaniem wybranej poezji Miłosza. Każda ze szkół wylosowała wiersz, który zaprezentował przedstawiciel drużyny. Jury oceniło ilustracje, które przed konkursem zostały wystawione na sztalugach. Ostatnią częścią trójboju był krótki test dotyczący życia i twórczości poety.
Wyniki:
I m. – zespół z SP w Konarzycach – Katarzyna Kaźmierczak, Aleksandra Kowalska i Wioleta Nowak pod opieką Anny Sosnowskiej
II m. – zespół Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej ze Śremu – Aleksandra Chmielewska, Monika Mizera i Daria Sulejewska pod opieką Katarzyny Stachowskiej-Mendyka i Iwony Tomaszewskiej
III m. – zespół z SP4 w Śremie – Paulina Chrzanowska, Anna Dogondke i Agnieszka Młynarz, które przygotowała Sylwia Mrozek
Uczniów ze szkoły w Pyszącej: Karolinę Cubal, Julitę Jędrzejczak i Agatę Pawelczyk przygotowała Irena Pajzert, uczniów z SP6: Bartosza Hołubowskiego, Olgę Łabutko i Julię Paterczyk – Julita Walkiewicz.
Wszyscy otrzymali dyplomy, podziękowania oraz nagrody, które wręczył prezes TMZŚ Jerzy Naskręt. Upominki przekazali: Urząd Miejski w Śremie, Aptekę „Profilaktyka”, SP4 i TMZŚ (segregatory, smycze, książki, kubki, kosmetyczki, długopisy, bierki).


II m. – zespół Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej ze Śremu – Aleksandra Chmielewska, Monika Mizera i Daria Sulejewska pod opieką Katarzyny Stachowskiej-Mendyka i Iwony Tomaszewskiej
III m. – zespół z SP4 w Śremie – Paulina Chrzanowska, Anna Dogondke i Agnieszka Młynarz, które przygotowała Sylwia Mrozek
Uczniów ze szkoły w Pyszącej: Karolinę Cubal, Julitę Jędrzejczak i Agatę Pawelczyk przygotowała Irena Pajzert, uczniów z SP6: Bartosza Hołubowskiego, Olgę Łabutko i Julię Paterczyk – Julita Walkiewicz.
Wszyscy otrzymali dyplomy, podziękowania oraz nagrody, które wręczył prezes TMZŚ Jerzy Naskręt. Upominki przekazali: Urząd Miejski w Śremie, Aptekę „Profilaktyka”, SP4 i TMZŚ (segregatory, smycze, książki, kubki, kosmetyczki, długopisy, bierki).


