Lekcja WOS w Ratuszu
Klasa II gimnazjum Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie odwiedziła w ostatni czwartek - 16 kwietnia br. Urząd Miejski w Śremie, gdzie odbyła się lekcja wiedzy o społeczeństwie poświęcona samorządowi terytorialnemu
. Uczniowie zasiedli przy stole w sali sesyjnej, gdzie zwykle obraduje Rada Miejska. Podczas godzinnego spotkania omówiono kompetencje organów gminy - Rady Miejskiej i Burmistrza - w kontekście zadań, które realizują wraz ze swoimi jednostami organizacyjnymi i pomocniczymi. Młodzież szkolna zapoznała się również z zakresem spraw, które klienci załatwiają w tutejszym urzędzie. Z uczniami spotkała się Dorota Gandecka Koordynator Zespołu Obsługi Inwestorów, Promocji i Informacji.
