Letni obóz w szkole
Mimo czasu wakacji, to nie jest prawdą, że śremskie szkoły świecą pustkami. Dowodem na to może być letni obóz w szkole zorganizowany na początku lipca przez Stowarzyszenie Aktywności Fizycznej Mieszkańców Ziemi Śremskiej oraz Szkołę Podstawową nr 6 im. Braci Barskich w Śremie.
Uczestnicy obozu brali udział w
zajęciach sportowo rekreacyjnych na basenie oraz mieli okazję
odbyć rejs po Warcie statkiem wycieczkowym BAJKA do Kotowa na
ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. W trakcie turnusu
odbyła się wycieczka do Cichowa, a Klub Żeglarski Odlewnik
zorganizował dla obozowiczów żeglarską wyprawę. Uczestnicy
letniego obozu brali udział w ciekawych zajęciach komputerowych
w pracowniach szkolnych oraz w zajęciach sportowych na sali
gimnastycznej.
W obozowych zajęciach wzięło udział 21 dzieci, pod opieką 3
wychowawców.
Patronat nad letnim obozem w szkole objął Burmistrz Śremu Adam
Lewandowski.