Logo Miasta Śrem

Mistrzostwa Polski w Szermierce w Śremie

Przez trzy weekendy mieszkańcy naszego miasta będą mogli oglądać zmagania najlepszych w Polsce szermierzy podczas rozgrywanych w Śremie Mistrzostw Polski w Szermierce. Rangę zawodów...

obrazek


Przez trzy weekendy mieszkańcy naszego miasta będą mogli oglądać zmagania najlepszych w Polsce szermierzy podczas rozgrywanych w Śremie Mistrzostw Polski w Szermierce. Rangę zawodów podnosi fakt, że zawodnicy będą toczyć zacięty bój o punkty umożliwiające im start w reprezentacji Polski podczas tegorocznej olimpiady w Pekinie. Zawody będzie można oglądać na sali sportowej Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Staszica 1 - wstęp wolny. 


Już w najbliższy czwartek 27 marca zostaną rozegrane indywidualne pojedynki w szabli mężczyzn i kobiet. W piątek 28 marca z kolei widzowie będą mogli zobaczyć drużynowe walki w szabli. O godzinie 13:00 o tytuł najlepszej w kraju we władaniu szpadą będą rywalizowały panie. Pierwszy szermierczy weekend zakończy się w niedzielę 29 marca drużynowym konkursem kobiet w szpadzie.  


W sobotę 19 kwietnia oraz niedzielę 20 kwietnia do Śremu przyjedzie elita polskich florecistek. Wśród startujących będzie można zobaczyć Małgorzatę Wojtkowiak, Magdalenę Mroczkiewicz oraz największą gwiazdę polskiej szermierki Sylwię Gruchałę. Mistrzostwa Polski w Szermierce zakończą się w weekend 26 i 28 kwietnia, kiedy to mężczyźni będą walczyć indywidualnie oraz drużynowo we florecie.


Głównymi organizatorami Mistrzostw Polski w Szermierce są: Urząd Miejski w Śremie, Polski Związek Szermierczy, Sekcja Szermiercza Śremskiego Klubu Sportowego WARTA oraz Szkolny Związek Sportowy.


Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania najlepszym polskim szermierzom oraz życzymy niezapomnianych wrażeń sportowych.



pobierz

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności