Narodowy Dzień Zwycięstwa
8 maja br. obchodzimy 78. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej i Narodowy Dzień Zwycięstwa. Święto to zostało ustanowione przez parlament w 2015 r.
Z tej okazji pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w Parku Powstańców Wlkp. odbyły się uroczystości upamiętniające tę rocznicę. Na zaproszenie Burmistrza Śremu i Dyrektora Muzeum Śremskiego wzięły w nich udział władze samorządowe, poczty sztandarowe i delegacje. Organizatorem uroczystości było Muzeum Śremskie.