Logo Miasta Śrem

Niedzielna herbatka – spotkania śremskich seniorów

Serdecznie zapraszamy osoby starsze i niepełnosprawne do udziału w akcji Niedzielna Herbatka
Raz w miesiącu, niedzielne spotkania dla wielu osób starszych i niepełnoprawnych stanowią jedyny kontakt z innymi ludźmi. Akcja kierowana jest do osób przede wszystkich z terenów wiejskich a dzień spotkań – niedziela nie został wybrany bez przyczyny. 
 
Niedziele często są wskazywane przez osoby starsze jako najbardziej smutne dni w tygodniu. Niedzielne herbatki mają charakter międzypokoleniowy a dotychczas uczestniczyli w spotkaniach seniorzy z Nochowa, Zbrudzewa i Mechlina. Zamierzeniem jest przeciwdziałanie poczucia samotności i izolacji przez osoby starsze.






 

Na każdego uczestnika czeka słodki poczęstunek w postaci domowych wypieków i duża filiżanka herbaty. Podczas miłej, przytulnej i domowej atmosfery seniorzy i młodzi wolontariusze rozmawiają o sensie życia, dobrych i złych wyborach. Mówimy o zmieniającym się przez lata mieście i codziennych problemach z jakimi się borykają osoby starsze. Mimo różnych przeciwności można wyczuć duży optymizm wśród rozmówców i ich pozytywne nastawienie do życia. Nie braknie również anegdot o ludziach starszych, co może świadczyć o dużym dystansie seniorów do samych siebie. 

Kolejne spotkanie „herbaciane”
 26 maja w Restauracji Caffe Park Nova przy ul. Poznańskiej 
 o godz. 15.00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

KONTAKT:
TOWARZYSTWO POMOCY POTRZEBUJĄCYM
IM. ŚW. BRATA ALBERTA „NADZIEJA” – tel. 605 720 278

KLUB INTEGRACJI SPOŁECZNEJ – tel. 668 627 216
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności