Logo Miasta Śrem

Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy

Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy to kampania społeczno-edukacyjna, przebiegająca na przełomie lutego i marca, w całości poświęcona upowszechnieniu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu, leczeniu oraz perspektywie dłuższego życia z tą chorobą. W działania w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy włącza się również Gmina Śrem, wspierając inicjatywy edukacyjne oraz promując wiedzę na temat mukowiscydozy wśród mieszkańców.

Głównymi elementami kampanii są akcje edukacyjne na terenie placówek oświatowych oraz działania informacyjne w mediach. W ramach OTM prowadzone są inicjatywy skierowane do różnych grup odbiorców, m.in. akcje w galeriach handlowych czy krakowskich tramwajach. W trakcie Tygodnia, przy współpracy studentów medycyny, organizowane są wykłady na uczelniach medycznych w Polsce, a przy wsparciu rodziców i podopiecznych fundacji – wydarzenia połączone z edukacją na temat choroby. Fundacja współpracuje również z PFRON, szpitalami, ośrodkami leczenia mukowiscydozy oraz Stowarzyszeniem Zdrowych Miast Polskich, dzięki którym możliwe jest szerokie propagowanie wiedzy o chorobie. 

Patronat honorowy nad Ogólnopolskim Tygodniem Mukowiscydozy obejmowali: Minister Zdrowia, Marszałek Małopolski, Prezydent Miasta Krakowa oraz PFRON. Patronat merytoryczny sprawowały: Polskie Towarzystwo Mukowiscydozy, Rektor Collegium Medicum UJ oraz szpitale zajmujące się leczeniem mukowiscydozy.

https://www.mukowiscydoza.pl/co-robimy/ogolnopolski-tydzien-mukowiscydozy.html

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności