Podsumowanie projektu "Moje Miasto"
Dnia 20 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Śreme klas IV – VI wzięli udział w podsumowaniu projektu „MOJE MIASTO” i prezentacji pomysłów poszczególnych klas. Praca nad projektem zaczęła się o we wrześniu od wylosowania zabytku lub miejsca w Śremie, które należało przedstawić w atrakcyjny sposób. Od tego momentu uczniowie zbierali materiały, kontaktowali się z przedstawicielami różnych instytucji, którzy pomogli im w przygotowaniu prac.
Dnia 20 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Śreme klas IV – VI wzięli udział w podsumowaniu projektu „MOJE MIASTO” i prezentacji pomysłów poszczególnych klas. Praca nad projektem zaczęła się o we wrześniu od wylosowania zabytku lub miejsca w Śremie, które należało przedstawić w atrakcyjny sposób. Od tego momentu uczniowie zbierali materiały, kontaktowali się z przedstawicielami różnych instytucji, którzy pomogli im w przygotowaniu prac.
W sobotę, 20 października można było podziwiać zebrane materiały. Znalazły się wśród nich makiety, plansze, foldery, miniatury, prezentacje multimedialne, scenki, własna twórczość (piosenki, legendy), inPodsumowanie projekscenizacje. Dzięki aktywnemu zaangażowaniu się w projekt uczniów i wychowawców wykonane prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Pani Ewa Kasińska wsparła swoją obecnością projekt uczniów klasy VI d. Tematem pracy było przedstawienie ulicy Mickiewicza i instytucji, które tam się znajdują. Klasa w nagrodę została zaproszona do odwiedzenia Komendy Powiatowej Policji w Śremie.
Jury uczniowskie wybrało najciekawsze, ich zdaniem, prace. Finał projektu spotkał się z autentycznym zainteresowaniem dzieci. Pomoże w poznawaniu historii i dnia codziennego miasta Śrem.
