Pojechali na REMES CUP
W piatek, 31 lipca 20-osobowa reprezentacja młodzików Adalbertusa udała się do Opalenicy, aby po raz drugi zagrać w Remes CUP. Piłkarze z Dalewa walczyć będą w kategorii U-13 (rocznik 1996 i młodsi), gdzie o końcowy triumf rywalizują aż 33 drużyny. Począwszy od soboty, a skończywszy na poniedziałku odbędą się pojedynki eliminacyjne. Podopieczni Macieja Fujaka przydzieleni zostali do bardzo silnej grupy B i zagrają sześć spotkań. Przeciwnikami Adalbertusa będą: Górnik Polkowice, Olimpia Elbląg, PKS Józefka Chorzów, SRC Kortas Alutus (Litwa), UKS Raktovia Warszawa oraz ULKS U-2 w Bytowie.
Zwycięzcy grup spotkają się podczas wtorkowych finałów.
Remes CUP to największy turniej piłkarski w Polsce. W tym roku weźmie w nim udział 180 zespołów z ośmiu państw. Spotkania rozgrywane są na 18 pełnowymiarowych boiskach. Kompleks sportowy w Opalenicy robi duże wrażenie, a udział w tym międzynarodowym turnieju jest dla młodych piłkarzy nie lada przeżyciem i doświadczeniem. Wyjazd został dofinansowany z budżetu gminy Śrem.
Pamiątkowe zdjęcie piłkarzy Adalbertusa przed wyjazdem na Remes CUP do Opalenicy
