Polski Dzień Walki z Rakiem Piersi
Październik jest miesiącem świadomości profilaktyki raka piersi. 17 października obchodzony jest Polski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Z inicjatywy Towarzystwa Śremskich Amazonek ratusz w Śremie zostanie symbolicznie oświetlony na różowo.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym kobiet, co dotyczy krajów rozwiniętych i rozwijających się. Wśród wszystkich chorób nowotworowych jest drugą, po raku płuca, przyczyną umieralności kobiet w Polsce.