Poznań 2008. Rok Klimatu i Środowiska - podziękowania dla Śremu
W dniu 12 stycznia br. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski otrzymał od Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego list z podziękowaniami za udział i aktywne uczestnictwo gminy Śrem obchodach Roku Klimatu i Środowiska w roku 2008. Punktem kulminacyjnym obchodów była światowa konferencja klimatyczna, która miała miejsce w Poznaniu w grudniu ubiegłego roku.
W dniu 12 stycznia br. Burmistrz Śremu Adam Lewandowski otrzymał od Prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego list z podziękowaniami za udział i aktywne uczestnictwo gminy Śrem obchodach Roku Klimatu i Środowiska w roku 2008. Punktem kulminacyjnym obchodów była światowa konferencja klimatyczna, która miała miejsce w Poznaniu w grudniu ubiegłego roku.
Nasza gmina aktywnie włączyła się projekt - Poznań 2008. Rok Klimatu i Środowiska.
Przez cały rok 2008 na terenie gminy odbywały się wydarzenia kulturalne i edukacyjne poświęcone tej problematyce. W akcję włączyły się instytucje śremskie: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Śrem i Muzeum Śremskie, organizując zajęcia tematyczne dla dzieci. Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zajęło się obchodami Święta Matki Ziemi. W maju w Collegium im. Heliodora Święcickiego w Śremie odbyła się konferencja dla samorządów pod hasłem "Zmiany klimatu w kontekście nowych zadań dla samorządów", podczas której prelekcję wygłosił m.in. prof. Piotr Tryjanowski.
Również Urząd Miejski był inicjatorem szeregu przedsięwzięć dot. problemów ochrony środowiska, m.in.: segregacja śmieci, akcje sprzątania świata, dzień bez samochodu czy dotacje na zmianę systemu ogrzewania.
Nasza gmina aktywnie włączyła się projekt - Poznań 2008. Rok Klimatu i Środowiska.
Przez cały rok 2008 na terenie gminy odbywały się wydarzenia kulturalne i edukacyjne poświęcone tej problematyce. W akcję włączyły się instytucje śremskie: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Śrem i Muzeum Śremskie, organizując zajęcia tematyczne dla dzieci. Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zajęło się obchodami Święta Matki Ziemi. W maju w Collegium im. Heliodora Święcickiego w Śremie odbyła się konferencja dla samorządów pod hasłem "Zmiany klimatu w kontekście nowych zadań dla samorządów", podczas której prelekcję wygłosił m.in. prof. Piotr Tryjanowski.
Również Urząd Miejski był inicjatorem szeregu przedsięwzięć dot. problemów ochrony środowiska, m.in.: segregacja śmieci, akcje sprzątania świata, dzień bez samochodu czy dotacje na zmianę systemu ogrzewania.
