Logo Miasta Śrem

Różowa wstążka na śremskim ratuszu

Od wielu lat październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmowane są tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.
W ramach kampanii 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Symbolicznie z tej okazji został podświetlony został śremski ratusz.
 
20211013_065226-c.jpg
 
 
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu.
 
Ograniczając lub eliminując znane czynniki ryzyka zachorowania można zapobiec nawet połowie wszystkich przypadków nowotworów. Regularne badanie pozwala wykrywać zmiany nowotworowe na wczesnym etapie zaawansowania, a w konsekwencji zastosować skuteczne leczenie.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności