Skład Śremskiej Rady Seniorów wybrany
31 stycznia br. w śremskim ratuszu odbyły się pierwsze w historii gminy wybory do Śremskiej Rady Seniorów. Do rady zgłoszonych zostało 21 kandydatów. Spośród tych osób wybrano dwunastu członków Śremskiej Rady Seniorów.
Skład Rady stanowią:• Wanda Browarna
• Grażyna Hantkiewicz
• Krystyna Kozak
• Zofia Łabutka
• Marian Mieloch
• Jadwiga Misiaczyk
• Teresa Oleksy
• Hanna Pieprzyk
• Elżbieta Siczyńska
• Wojciech Strabel
• Elżbieta Wojciechowska
• Mateusz Wojtas
Pierwsze posiedzenie odbędzie się 25 lutego br. Nastąpi wówczas wybór prezydium Rady.
Rada ma mieć charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Zadania Rady:
• współpraca z władzami samorządowymi oraz instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób starszych
• przedstawianie propozycji oraz inicjowanie działań na rzecz seniorów
• monitorowanie potrzeb osób starszych
• udział w sesjach
• współpraca w realizacji Śremskiego Programu na Rzecz Osób Starszych
• informowanie społeczeństwa miasta i gminy Śrem o kierunkach działalności i podejmowanych inicjatywach na rzecz osób starszych
• współpraca z lokalnymi mediami• współpraca z władzami samorządowymi oraz instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz osób starszych
• przedstawianie propozycji oraz inicjowanie działań na rzecz seniorów
• monitorowanie potrzeb osób starszych
• udział w sesjach
• współpraca w realizacji Śremskiego Programu na Rzecz Osób Starszych
• informowanie społeczeństwa miasta i gminy Śrem o kierunkach działalności i podejmowanych inicjatywach na rzecz osób starszych
Siedziba Śremskiej Rady Seniorów mieści się przy ul. Franciszkańskiej 2.