Spotkanie ze Stowarzyszeniem Miłośników Rzeki Warty
W piątek 15 lutego 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się spotkanie Adama Lewandowskiego Burmistrza Śremu z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Rzeki Warty. Celem spotkania było omówienie działań oraz koncepcji aktywizacji rzeki Warty w Śremie.
W piątek 15 lutego 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się spotkanie Adama Lewandowskiego Burmistrza Śremu z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Rzeki Warty. Celem spotkania było omówienie działań oraz koncepcji aktywizacji rzeki Warty w Śremie.
Podczas spotkania Burmistrz Śremu przedstawił perspektywy oraz zrealizowane projekty dotyczące rozbudowy infrastruktury rzecznej w Śremie oraz omówił postęp prac przy budowie II etapu Promenady nad Wartą w Śremie. Zaprezentował główne założenia projektu promocyjnego w którym gmina Śrem uczestniczy jako partner pn. Kompleksowa Promocja Markowego Produktu Turystyki Wodnej „Wielka Pętla Wielkopolski”, realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. W czasie spotkania Jerzy Ratajczak prezes Stowarzyszenia Miłośników Rzeki Warty pozytywnie odniósł się do przedsięwzięć aktywizujących rzekę Wartę w Śremie, podejmowanych przez samorząd, instytucje kulturalne oraz stowarzyszenia. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali burmistrzowi kilka projektów między innymi związanych z uruchomieniem trasy kajakowej na kanale ulgi tzw. „Małej Pętli Śremu”.
Na zakończenie burmistrz zapowiedział spotkanie konsultacyjne poświęcone budowie portu rzecznego w Śremie z jego projektantem.
