Logo Miasta Śrem

Śremianie czytają

W Śremie trwają dwie akcje zainicjowane przez Natalię Lisek i Ewę Nowak, które zachęcają mieszkańców do czytania książek.
 
Już od 15 października trwa akcja pod hasłem „Wędrujące książki”. Przedsięwzięcie zainicjowane przez Natalię Lisek i Ewę Nowak cieszy się popularnością wśród śremian.  
W 11 miejscach w Śremie stoją regały z książkami, które można wypożyczyć, przeczytać i oddać:
  • Urząd Miejski w Śremie, Pl. 20 Października
  • BZ WBK, Pl. 20 Października
  • Brico Marche
  • Szpital w Śremie
  • Dworzec PKS
  • Sanatorium, ul. Mickiewicza
  • Centrum zdrowia „Medyk”, ul. Powstańców 
  • Galeria PSS
  • KSA Fitness Zone
  • Fabryka Fryzur ul. Żwirowa
  • Cafe Ole!
 
Książki pochodzą od indywidualnych ofiarodawców – zebrano ich prawie 900! Cały czas można przynosić do Księgarni przy Rynku lub zostawiać na regałach kolejne egzemplarze. Stan książek na regałach sprawdzają wolontariusze z LO.
Akcja potrwa przynajmniej do 30 listopada, chociaż w związku z zainteresowaniem czytelników pomysłodawczynie myślą o przedłużeniu czasu trwania projektu.
 
Równolegle trwa drugi projekt Natalii Lisek i Ewy Nowak pn. „Czytamy gdzie indziej”
W każdą sobotę między godziną  12.00  a  13.00  odbywa się głośne czytanie w różnych miejscach w Śremie. Zaproszone osoby czytają swoje ulubione książki zaskakując przechodzących akurat ludzi. Dla przechodniów czytano już: przed Jubilatem, w Cafe Ole, przed Brico Marche, przy Dziewczynce z zapałkami na ul. Kościuszki, w salonie fryzjerskim P. Andrzejewskiego i w Księgarni Przy Rynku. Przed nami jeszcze  czytanie na Dworcu PKS, na targowisku i w szpitalu. 
 
Może uda się rozczytać Śrem…?
 
Projekty sfinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności