Śremscy harcerze wypoczywają nad morzem
Celem wyjazdu jest popularyzacja harcerstwa, wpajanie prospołecznych postaw, rozwijanie prozdrowotnych zachowań oraz nabywanie nowych umiejętności.
Oprócz harcerskich obowiązków dla uczestników obozu kadra instruktorska przygotowała wiele atrakcji, m.in. całodniową wycieczkę do Kołobrzegu, poznanie zaślubin z morzem, wyprawę do Trzęsacza - do ruin zabytkowego kościółka, kąpiele w morzu i zabawy sprawnościowe na plaży. Jest to obóz integracyjny dla dzieci z różnych środowisk i o różnym poziomie egzystencji. Organizację wyjazdu wsparto ze środków przyznanych przez gminę Śrem na realizację zadania publicznego.


