Elektrośmieci - co z nim zrobić?
Śrem segreguje
Urząd Miejski w Śremie przypomina, czym jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) oraz w jaki sposób go zutylizować.

ZSEE obejmuje popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia i narzędzia elektryczne i elektroniczne, działające na prąd lub baterie (np. komputery, pralki, kuchenki mikrofalowe, elektronarzędzia, odbiorniki radiowe, magnetofony, odkurzacze, czajniki, drukarki, telefony itp.).
Elektrośmieci należy zbierać selektywnie i nie można ich łączyć z innymi odpadami. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych mieszkaniec gminy Śrem może oddać do:
- Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mateuszewie (PSZOK)
- w ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zgodnie z harmonogramem
- punktów sprzedaży, o ile oddawany sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje, co sprzęt kupowany np. stara pralka za pralkę nową
- punktów serwisowych, w przypadkach, gdy naprawa przyjętego do tych punktów sprzętu jest niemożliwa ze względów technicznych lub gdy właściciel sprzętu uzna, że naprawa jest dla niego nieopłacalna.
Dodatkowo placówki handlowe, prowadzące sprzedaż sprzętów elektrycznych i elektronicznych dla gospodarstw domowych na powierzchni co najmniej 400 m2 zobowiązane są do nieodpłatnego przyjmowania drobnego zużytego sprzętu, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.
odpady.srem.pl