Obowiązek segregacji odpadów komunalnych od 1 stycznia 2020 r.
Śrem segreguje
Burmistrz Śremu informuje, że zgodnie ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2019 r. poz. 2010) mieszkańcy gminy Śrem zobowiązani są do obowiązkowej segregacji odpadów komunalnych.
Zgodnie z obowiązującym prawem brak przeprowadzania segregacji lub stwierdzenie nieprawidłowości w jej prowadzeniu skutkować będzie odebraniem odpadów jako zmieszanych i podwyższeniem opłaty za miesiące, w których nie dopełniono obowiązku zasad segregacji.
W związku z powyższym właściciele nieruchomości, którzy zadeklarowali nieselektywną zbiórkę odpadów komunalnych, powinni złożyć nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Urzędu Miejskiego w Śremie, jak również dostosować się z dniem 1 stycznia 2020 roku do obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
Po złożeniu deklaracji właściciele otrzymają worki do segregacji oraz aktualne informacje dotyczące zasad segregacji odpadów komunalnych.