Śremskie obchody „Światowego Dnia Ziemi”
Dnia 12 kwietnia 2019 r. w Parku im. Powstańców Wielkopolskich przy Kopcu Reymonta odbyły się obchody Światowego Dnia Ziemi.
W spotkaniu wzięli udział: Bartosz Żeleźny - zastępca burmistrza Śremu, Piotr Ruta - wicestarosta Śremu oraz delegacje Chóru Moniuszko, Związku Kombatantów, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności, Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.
Spotkanie podzielono na dwie części. Wiceprezes TMZŚ Elżbieta Kubera powitała zgromadzonych i opowiedziała o działalności Towarzystwa. Następnie przy Kopcu Reymonta posadzono 4 cisy i 20 orzechów włoskich, tworzących alejkę przy Polanie Nochowskiej. W drugiej części obchodów młodzież Zespołu Szkół Technicznych zajęła się pracami porządkowymi przy torze saneczkowym.
Obchody zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.
Obchody zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej.