Sukces śremskiej orkiestry w Rybniku
Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie wzięła udział w 24 Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Lira" 2015 w Rybniku
W dniach 18-21 czerwca 2015 r. Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie wzięła udział w 24 Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Lira" 2015 w Rybniku.
Śremscy muzycy brali udział w przesłuchaniach konkursowych, a także w koncertach i przemarszach. Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie zaprezentowała repertuar w którym znalazły się między innymi utwory: The Stars Wars theme, Y.M.C.A, Mambo no.5, Children of Sanchez. Śremskich Muzyków przygotował Dyrygent Szymon Ratajczak.
Poziom gry pozostałych orkiestr w startujących konkursie był bardzo wysoki. Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie zajęła 3 miejsce otrzymując brązowe pasmo.


