Sukcesy śremskich młodych informatyków
W dniach 6-9.12.2007 r. w
Skierniewicach odbyły się XII Ogólnopolskie Mistrzostwa
Młodzieży szkolnej w Informatyce, w których wzięli udział
uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie: Jakub
Golinski i Tomasz Pieczykolan z klasy VI d.
W mistrzostwach startowały 6-osobowe drużyny z 14 województw w
trzech kategoriach szkół:
Podstawowe (P), Gimnazjalne (G) i Ponadgimnazjalne (S)
Uczniowie ze Śremu zdobyli I miejsce zespołowo oraz
indywidualnie I miejsce -Tomasz Pieczykolan i III miejsce
- Jakub Goliński w kategorii szkół
podstawowych.
Jednocześnie drużyna z Wielkopolski otrzymała I miejsce Do
konkursu chłopców przygotowywała pani Jolanta Klak. Trzydniowy
pobyt ekipy w Skierniewicach był możliwy dzięki wsparciu Urzędu
Miejskiego w Śremie i LOK-u.
