Targi Turystyczne - Tour Salon 2011
W dniach 19 – 22 października br. Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości reprezentowało region śremski podczas targów turystycznych Tour Salon 2011, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Targi te są najważniejszym wydarzeniem branży turystycznej. Stowarzyszenie prezentowało walory regionu śremskiego na wspólnym stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w pawilonie nr 5. Oferta regionu śremskiego cieszyła się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród profesjonalistów jak i pozostałych odwiedzających. Na stoisku nie zabrakło mieszkańców naszego regionu, a także uczniów śremskich szkół ponadgimnazjalnych o kierunku turystycznym.
Każdym targom Tour Salon towarzyszą też różnego rodzaju konferencje i seminaria. W tym roku dla Stowarzyszenia szczególnie ważne okazało się spotkanie podsumowujące XX Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej, w którym to w kategorii Informatory krajoznawcze i foldery otrzymaliśmy III miejsce. Dyplom Honorowy Stowarzyszenie dostało za serię folderów: Spacer po Śremie, Spacer po Książu Wlkp., Spacer po Dolsku i Spacer po Brodnicy. Nagrodę odbierali: Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia - Pan Adam Lewandowski, Dyrektor Biura - Pani Monika Bulińska. W uroczystości uczestniczyła też Pani Elżbieta Kidacka - grafik oraz Pan Zbigniew Schmidt – autor tekstu.


.jpg)
.jpg)