Trwa rewitalizacja Parku Powstańców Wlkp.
Gmina Śrem przystąpiła do rewitalizacji najstarszego śremskiego Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich. Podejmowane działania mają na celu przywrócenie dawnej świetności chętnie odwiedzanego przez mieszkańców Śremu parku – symbolu Powstania Wielkopolskiego.
Rozpoczęła się rewaloryzacja alejek spacerowych i budowa schodów skarpowych wraz z wykonaniem oświetlenia w ramach I etapu Rewitalizacji Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Aktualnie trwają prace związane z instalacją 17 nowych lamp parkowych.