Logo Miasta Śrem

Uczczono 70. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz pamięć ofiar katastrofy lotniczej spod Smoleńska z dnia 10 kwietnia br.

Dnia 25 kwietnia br. w Śremie uczczono 70. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz tragedię narodową z dnia 10 kwietnia 2010 r., w ktorej śmierć poniósł Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz osoby piastujące najważniejsze urzędy państwowe.


Dnia 25 kwietnia br. w Śremie uczczono 70. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz tragedię narodową z dnia 10 kwietnia 2010 r., w ktorej śmierć poniósł Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz osoby piastujące najważniejsze urzędy państwowe.

Obchody rozpoczęła msza św. w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusa, po czym przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci szkół, organizacji, stowarzyszeń i inne delegacje udali się do Parku Odlewników pod Pomnik Ofiar Katyńskich.

Odsłonięcia nowej tablicy kształtem przypominającej naszą Ojczyznę dokonał Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, w towarzystwie członków rodzin ofiar katyńskich. Tablicę poświęcił ks. Marian Brucki, dziekan dekanatu śremskiego.
Następnie uczestnicy obchodów złożyli pod pomnikiem biało-czerwone wiązanki. W dalszej części uroczystości odbyło się spotkanie okolicznościowe w auli Jana Pawła II.
 








Fot.: Muzeum Śremskie

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności