Urodzinowy koncert papieski
W niedzielę 18 maja w rocznicę urodzin Jana Pawła II w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa odbył się koncert z cyklu "Burmistrz zaprasza". Przed śremską publicznością wystąpił zespół EO NOMINE z Warszawy z montażem słowno - muzycznym pt. "Śladami Jana Pawła II - ze śmierci do życia."
Uzupełnieniem części muzycznych
koncertu były interpretacje słów i poezji Jana Pawła II, które
przedstawił wybitny polski filmowy i teatralny aktor Jerzy
Zelnik.
Koncert spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno młodszej, jak
i starszej publiczności, a potwierdzeniem tego było
spontaniczne wspólne śpiewanie z zespołem. Ten piękny koncert
zakończyła "Barka" - pieśń, która towarzyszyła Ojcu
Świętemu przez cały Jego pontyfikat. Koncert, który był
prawdziwą ucztą muzyczną i poetycką, zgromadził wielu
mieszkańców naszego miasta.




