Wiosenne sprzątanie
Kontynuując zwyczaj wiosennego „Sprzątania Świata”
na terenie naszej gminy, zachęcamy do udziału w tegorocznej
akcji organizowanej w dniach 25 - 28 kwietnia 2008 r.
Wzorem lat ubiegłych dzieci i
młodzież z placówek oświatowych naszej gminy sprzątać będą
tereny wokół placówek oświatowych i osiedli
mieszkaniowych.
Serdecznie zapraszamy osoby i organizacje zainteresowane
udziałem w akcji do kontaktu z Zespołem Ochrony Środowiska
Urzędu Miejskiego w Śremie, tel. 28-35-225 wew. 138 lub 140.
Wszystkim uczestnikom sprzątania zapewniamy jednorazowe
rękawiczki, worki oraz odbiór odpadów.
W celu sprawnej organizacji akcji uprzejmie prosimy osoby zainteresowane o kontakt telefoniczny w terminie do dnia 18 kwietnia.
Wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Śrem zapraszamy ponadto do udziału w konkursie pod hasłem „PORZĄDKUJEMY SZUFLADY – ZBIERAMY ODPADY”. W ramach konkursu poszczególne placówki oświatowe będą miały za zadanie zebranie jak największej ilości makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia. Konkurs rozgrywany będzie w dniach od 15 kwietnia do 15 maja br.
Zebrana makulatura odebrana
zostanie przez podmiot współpracujący z Urzędem Miejskim w
Śremie w terminie do 20 maja br.
Trzy pierwsze placówki oświatowe, które zbiorą największą ilość
makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia, nagrodzone zostaną
atrakcyjnymi upominkami.
Wszelkich informacji udziela
Zespół Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Śremie, tel.
28-35-225 wew. 138 lub 140.
