Logo Miasta Śrem

Wyjątkowy zjazd śremskich pielęgniarek

W sobotę, 26 maja br. w Pałacu w Jaszkowie, odbył się I Zjazd Absolwentów Medycznego Studium Zawodowego w Śremie. Inicjatorem spotkania była Pani dr Barbara Siwinska, założycielka...

W sobotę, 26 maja br. w Pałacu w Jaszkowie, odbył się I Zjazd Absolwentów Medycznego Studium Zawodowego w Śremie. Inicjatorem spotkania była Pani dr Barbara Siwinska, założycielka studium, które działało w Śremie w latach 1972-1993. W tym czasie szkoła wykształciła 581 wyspecjalizowanych pielęgniarek i pielęgniarzy. Wielu z nich pracuje w na terenie całego Kraju, a także zagranicą, pełniąc często funkcję kierownicze.
W spotkaniu oprócz absolwentów, brało udział wielu gości: Wicewojewoda,  Burmistrz Śremu i Starosta Powiatu Śremskiego. Podczas przemówień często był podkreślany trud wykonywanej pracy oraz problem niskich płac, który jest przyczyną masowej migracji pielęgniarek na Zachód. Jednocześnie zwrócono uwagę na pojawiający się brak wyspecjalizowanej kadry pielęgniarskiej oraz potrzebę utworzenia w Śremie szkoły wyższej przygotowującej do pracy w tym ciężkim zawodzie.

obrazek


obrazek


obrazek

obrazek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności