Wymiana doświadczeń między urzędami
W dniach 17-20 kwietnia br. w ramach wymiany doświadczeń między samorządami doszło do spotkania pracowników urzędów miast: w Śremie oraz niemieckim Bergen.

W dniach 17-20 kwietnia br. w ramach wymiany doświadczeń między samorządami doszło do spotkania pracowników urzędów miast: w Śremie oraz niemieckim Bergen. Po spotkaniu w ratuszu, na którym Burmistrz Śremu opowiedział o gminie, współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz o planach inwestycyjnych, gościom z Bergen pokazano najnowsze inwestycje gminne, m.in. deptak przy ul. Grunwaldzkiej w Śremie, promenadę, obwodnicę. Goście zobacyli również osiedla domków jednorodzinnych w Psarskim, osiedle bloków spółdzielni mieszkaniowej na Jezioranach oraz teren Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Tego samego dnia odbyło sę również spotkanie z dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Śrem oraz przedstawicielami Muzeum Śremskiego, którzy opowiedzieli o swojej działalności, zapraszając tym samym do zwiedzania ich instytucji.
Tego samego dnia odbyło sę również spotkanie z dyrektorem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Śrem oraz przedstawicielami Muzeum Śremskiego, którzy opowiedzieli o swojej działalności, zapraszając tym samym do zwiedzania ich instytucji.

W piątek delegacja zwiedziła stację uzdatniania wody i oczyszczalnię ścieków oraz obiekt sportowy przy ul. Staszica.
Goście odwiedzili również Klub Żeglarski Odlewnik. Komandor Paweł Szymenderski opowiedział o historii powstania Klubu, pokazując przy tym cały obiekt. Kolejna wymiana doświadczeń już za rok.

Goście odwiedzili również Klub Żeglarski Odlewnik. Komandor Paweł Szymenderski opowiedział o historii powstania Klubu, pokazując przy tym cały obiekt. Kolejna wymiana doświadczeń już za rok.

