XIV Kongres Związku Gmin Wiejskich
W dniach 15 – 16 października 2013 r. w Serocku odbył się XIV Kongres Związku Gmin Wiejskich. Tematem przewodnim kongresu był rozwój obszarów wiejskich w perspektywie 2014- 2020.
W dniach 15 – 16 października 2013 r. w Serocku odbył się XIV Kongres Związku Gmin Wiejskich. Tematem przewodnim kongresu był rozwój obszarów wiejskich w perspektywie 2014- 2020. W kongresie uczestniczyli włodarze gmin regionu śremskiego: Adam Lewandowski – Burmistrz Śremu, Henryk Litka – Burmistrz Dolska, Teofil Marciniak – Burmistrz Książa Wlkp. oraz Marek Pakowski - Wójt Gminy Brodnica.
Podczas Kongresu odbywały się debaty głównie związane z bieżącymi problemami samorządów, wdrożenia ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Rozmawiano na temat głównych założeń oraz zasad finansowania inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Uczestnicy Kongresu debatowali także o wdrażanych zmianach w ustawie o systemie oświaty na organizację i finansowanie zadań oświatowych oraz kierunkach zmian w ustawie dotyczącej Karty Nauczyciela.


Podczas Kongresu odbywały się debaty głównie związane z bieżącymi problemami samorządów, wdrożenia ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Rozmawiano na temat głównych założeń oraz zasad finansowania inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Uczestnicy Kongresu debatowali także o wdrażanych zmianach w ustawie o systemie oświaty na organizację i finansowanie zadań oświatowych oraz kierunkach zmian w ustawie dotyczącej Karty Nauczyciela.

