Logo Miasta Śrem

Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości

10 listopada br. o godzinie 12:00 na śremskim rynku młodzież ze śremskich placówek oświatowych uczciła nadchodzące Święto Niepodległości polonezem.
fd-(2).jpg
Ta tradycja zrodziła się w 2012 roku, a jej inicjatorem była Katarzyna Sarnowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Śremie, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem patrona szkoły Józefa Wybickiego oraz pod tablicą upamiętniającą pomordowanych 20 Października 1939 roku.

W wydarzeniu uczesniczył Burmistrz Śremu Adam Lewnadowski, który podczas wystąpienia podjął temat współczesnego patriotyzmu, a także pogratulował młodzieży podjętej inicjatywy.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących przygotowali z tej okazji program artystyczny, podczas którego m.in. wyrecytowano "Rotę" autorstwa Marii Konopnickiej.

Galeria zdjęć

Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości Zatańczyli poloneza z okazji Święta Niepodległości
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności