Logo Miasta Śrem

Zwalczanie wścieklizny u lisów

Zespół Bezpieczeństwa, Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych w Urzędzie Miejskim w Śremie informuje, że Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu przeprowadzi w dniach od 10.09....

obrazekZespół Bezpieczeństwa, Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych w Urzędzie Miejskim w Śremie informuje, że Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu przeprowadzi w dniach od 10.09.2008r. do 20.09.2008r. akcję wykładania z samolotów immunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących.

Akcja szczepień swym zasięgiem obejmie cały teren województwa wielkopolskiego, w tym Wielkopolski Park Narodowy. Jej przeprowadzenie jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i zdrowia zwierząt.

W związku z powyższym należy ograniczyć wycieczki do lasu oraz zachować szczególne środki ostrożności. Zwierzęta gospodarskie należy trzymać pod kontrolą oraz nie wypuszczać psów i kotów poza teren gospodarstwa. W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy niezwłocznie ten fakt zgłosić w najbliżej lecznicy weterynarii.



 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności