Zwalczanie wścieklizny u lisów
Zespół Bezpieczeństwa, Obrony Cywilnej i Spraw
Wojskowych w Urzędzie Miejskim w Śremie informuje, że
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu przeprowadzi
w dniach od 10.09.2008r. do 20.09.2008r. akcję wykładania z
samolotów immunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno
żyjących.
Akcja szczepień swym zasięgiem obejmie cały teren województwa wielkopolskiego, w tym Wielkopolski Park Narodowy. Jej przeprowadzenie jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i zdrowia zwierząt.
W związku z powyższym należy ograniczyć wycieczki do lasu oraz zachować szczególne środki ostrożności. Zwierzęta gospodarskie należy trzymać pod kontrolą oraz nie wypuszczać psów i kotów poza teren gospodarstwa. W przypadku kontaktu zwierząt domowych ze szczepionką należy niezwłocznie ten fakt zgłosić w najbliżej lecznicy weterynarii.
