II Śremski Wiosenny Spływ Kajakowy
W sobotę 19 maja br. odbył się II Śremski Wiosenny Spływ Kajakowy rzeką Wartą. Trasa spływu - od Gogolewa do Śremu - miała 21 km długości. Organizatorami byli: Urząd Miejski w Śremie, UGRŚ-ŚOWMP oraz pan Bartosz Żeleźny. W spływie wzięło udział ponad 60 osób.
Uczestnicy już o 9 rano wyruszyli autobusem do Gogolewa, gdzie mieli okazję obejrzeć przepiękny drewniany kościółek. Po krótkim zwiedzaniu i powitaniu przez Burmistrza Śremu wszyscy z wiosłami w rękach wsiedli do kajaków i wyruszyli w trasę.
Podziwiając malownicze nadwarciańskie krajobrazy kajakarze dopłynęli do Kotowa, gdzie po przepłynięciu 12 km posilili się pysznym plackiem drożdżowym i kawą. Posileni wyruszyli w dalszą drogę, której metą była przystań w Śremie. Tu na zmęczonych, ale bardzo zadowolonych amatorów kajaków czekała karkówka i kiełbaski z grilla.
Na zakończenie spływu
zorganizowano krótki wyścig, w którym udział wzięło 5 duetów, a
zwycięzcy otrzymali nagrody.
Kolejny spływ - tym razem jesienny - już 6 września br.