Gmina Śrem przyłączyła się do akcji Godzina dla Ziemi.
Godzina dla Ziemi to akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature. Corocznie Godzina dla Ziemi WWF obchodzona jest od 2007 roku w ostatnią sobotę marca. Ma ona na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach.
Gmina Śrem również przyłączyła się do akcji i 23 marca o godz. 20.30 wyłączone zostało oświetlenie wieży ciśnień oraz budynków Śremskiego Ośrodka Kultury w Śremie i Kinoteatru „Słonko”.
.png)