Jak Śrem przeżywał II rocznicę śmierci Jana Pawła II
W
poniedziałek 2 kwietnia br. minęły dwa lata od śmierci Ojca
Świętego Jana Pawła II i z tej okazji Burmistrz Śremu Adam
Lewandowski, Starosta Śremski Tadeusz Waczyński i Ksiądz Prałat
Marian Brucki zaprosili mieszkańców na zorganizowane w Śremie
uroczyste obchody.
Głównym punktem uroczystości były Msze święte, czuwania oraz koncerty w intencji Papieża Polaka. W Zespole Szkół Mechanicznych im. Stanisława Chudoby w Śremie zorganizowano również wystawę fotografii prezentujących Pontyfikat Papieża, na którą zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz, nauczyciele oraz uczniowie szkół. Wystawę zorganizował katecheta Wojciech Szolek. Ekspozycja była formą dokumentacji Pontyfikatu Papieża, w skład której wchodził zbiór unikatowych fotografii Stanisława Markowskiego z Krakowa "Ojczyzno moja - Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie bólu i nadziei". Wystawa pochodziła z Centrum Kultury Katolickiej w Krakowie, a powstała dzięki pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Śremie i Starostwa Powiatowego.
Ten szczególny dzień zakończyła uroczysta Msza Św. dziękczynna za Pontyfikat JP II w Kościele Farnym, a po niej przemarsz na Plac 20 Października w towarzystwie orkiestry i harcerzy. Na placu mieszkańcy tradycyjnie ułożyli serce z przyniesionych zniczy.