Nowe zasady opłaty skarbowej
Informujemy klientów Urzędu Miejskiego w Śremie, że od 1 stycznia br. zmieniły się zasady wnoszenia opłat skarbowych. Dotychczasowe zasady wnoszenia opłaty znakami skarbowymi zostały zlikwidowane, wobec czego osoby czy instytucje posiadające jeszcze znaki nie będą mogły ich wykorzystać.
Jakie zmiany więc następują?
1. We wszystkich przypadkach
opłatę skarbową należy uiścić w momencie składania wniosku o
dokonanie czynności urzędowej np. wydanie zaświadczenia czy
zezwolenia.
2. Żadnej opłacie nie podlegają:
- podania, wnioski, odwołania, zażalenia i
załączniki do podań,
- weksle,
- dokumenty zawierające oświadczenie woli
poręczyciela,
pełnomocnictwa oraz prokury, ich
odpisy, wypisy i kopie, składane
w innych niż z zakresu
administracji publicznej lub w postępowaniu sądowym.
3. W niektórych przypadkach wprowadzono nową opłatę lub
zmieniono jej wysokość.
Urząd Miejski we wszystkich wzorach wniosków
dostępnych na stronie
internetowej Biuletynu Informacji Publicznej
- Poradnik Interesanta
dokonał stosownych poprawek.
W przypadku wątpliwości należy kontaktować
się z Urzędem pod nr tel.
061 28 35 225.
4. Płatności opłaty można dokonać w kasie Banku
Spółdzielczego,
mieszczącej się w budynku Ratusza oraz w
każdym innym Banku na konto
Urzędu Miejskiego nr 13 1610 1188 0013 0521
2000 0001.
Prawidłowo wypełniony dowód wpłaty powinien
wyglądać zgodnie z
załączonym poniżej wzorem.
5. Przy składaniu wniosków o dokonanie czynności urzędowej
należy
dołączyć dowód wpłaty lub okazać go
pracownikowi przyjmującemu
wniosek, który dokona stosownej
adnotacji.
/ Dz. U. Nr 225, poz.1635
wzór wniosku o zwrot opłaty skarobowej