Podsumowanie akcji Sprzątanie Świata
W tegorocznej jesiennej akcji „Sprzątanie świata”, które miało miejsce w naszej gminie w dniach od 21 do 26 września uczestniczyło ok. 2700 dzieci i młodzieży z placówek z terenu miasta i gminy Śrem tj.: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Śremie.




W tegorocznej jesiennej akcji „Sprzątanie świata”, które miało miejsce w naszej gminie w dniach od 21 do 26 września uczestniczyło ok. 2700 dzieci i młodzieży z placówek z terenu miasta i gminy Śrem tj.: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Śremie. Tradycyjnie sprzątano otoczenie placówek oświatowych, parki, tereny zieleni wokół osiedli mieszkaniowych i wzdłuż tras komunikacyjnych oraz miejsca rekreacji i wypoczynku na terenie naszej gminy. Efektem było zebranie 4,375 ton opadów! Obsługa akcji została sfinansowana ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży i ich opiekunom za udział i zaangażowanie w "wielkim sprzątaniu"!
Serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży i ich opiekunom za udział i zaangażowanie w "wielkim sprzątaniu"!


