Podsumowanie programu "Bezpieczny Tydzień"
Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej Nr 6 w Śremie już po raz piąty wzięli udział w profilaktycznym programie „Bezpieczny Tydzień”. Większość zadań czyli, spotkania ze specjalistami, imprezy edukacyjne i konkursy odbywały się podczas minionego tygodnia, w dniach od 7 do 11 maja br.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 poprzez naukę i zabawę zgłębiali następujące tematy:
- „Profilaktyka zachowań ryzykownych”,
- „Bezpieczeństwo w sieci”,
- „Edukacja i profilaktyka pożarowa”,
- „Bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym”,
- „Pierwsza pomoc przedmedyczna”,
- „Bezpieczne zachowania wobec psa”.
Wiedzę i umiejętności w zakresie bezpiecznego zachowania wobec psa przekazała uczniom nadkom. E. Kasińska z KPP w Śremie wraz z weterynarz J. Janiak i psem Gizą. W temacie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wypowiadała się M. Migacz ze Straży Miejskiej. W kwestii bezpieczeństwa pożarowego swoją wiedzą podzielił się S. Drozd – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.
Pracę zespołu realizującego program koordynował pedagog szkolny J. Kujawa-Wełyczko.
Na podsumowaniu programu „Bezpieczny Tydzień”, które odbyło się w piątek, 11 maja br. zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wyróżnienia wręczali uczniom m.in. V-ce Burmistrz i Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto - Bartosz Żeleźny, Naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych - Barbara Jabłońska, Z-ca Kom. KPP w Śremie – Konrad Bartłomiejczak oraz Komendant Straży Miejskiej w Śremie, pan Marian Goliński.



