Spotkania z chemią
Dużym zainteresowaniem wśród
młodzieży i nauczycieli cieszyło się we wtorek 6 listopada br.
Forum Edukacji Chemicznej. Spotkanie odbyło się w Collegium im.
Heliodora Święcickiego w Śremie. Wybitni naukowcy w dziedzinie
chemii zaprezentowali wykłady oraz nowe metody prowadzenia
lekcji chemii, aby były ciekawe. W spotkaniu swoje prezentacje
przedstawili:
- prof. dr hab. Grzegorz Schroeder - Najnowsze kierunki
edukacji uniwersyteckiej
- mgr Adam Lewandowski, burmistrz Śremu - Perspektywy
edukacji w regionie
- dr hab. Izabela Nowak - Tajniki kosmetyki, czyli co warto
wiedzieć o chemii kosmetyków
- prof. dr hab. Hanna Gulińska - Jak się odnaleźć między
światem wirtualnym, a rzeczywistym - fascynujący świat chemii i
innych nauk przyrodniczych, wykład połączony z prezentacją
eksperymentów chemicznych i programów multimedialnych
- mgr Rafał Lewicki Nudne ćwiczenia w ciekawy sposób - jak to
zrobić w liceum ?
Forum Edukacji Chemicznej zorganizowali: Wydział Chemii
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Polskie Towarzystwo
Chemiczne, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Burmistrz
Śremu. Organizatorzy zapewniają że spotkania z chemią, będą się
obywały co trzy miesiące.
