Sukcesy drużyn ze Śremu na turnieju w Holandii
W dniach 21-23 czerwca drużyny z naszej gminy wzięły udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim w miejscowości Hendrik-Ido-Ambacht w Holandii. Reprezentujące nas zespoły, Warty Śrem - rocznika 2009 oraz drużyna dziewcząt Olimpic Śrem, rywalizowały z drużynami z miast partnerskich Gminy Śrem oraz z innych krajów.
Drużyna Warty Śrem rocznik 2009 – II miejsce
Drużyna WARTY ŚREM z rocznika 2009 zaprezentowała się znakomicie, przechodząc przez fazę grupową bez porażki. Wygrali swoje pojedynki z drużynami IFC, ASWH oraz FC Wohlde. W finale ponownie zmierzyli się z drużyną IFC, którą wcześniej pokonali 3:0. Tym razem mecz zakończył się remisem 1:1, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze. Ostatecznie zajęli II miejsce, przywożąc ze sobą mnóstwo pozytywnych wspomnień oraz cennych doświadczeń.
Skład drużyny Warty Śrem rocznika 2009:
Antoni Krajewski
Antoni Andrzejewski
Stanisław Gumieniak
Karol Hilary
Marcin Hołderny
Kacper Idczak
Iwo Kasperski
Jeremi Maier
Wiktor Michalski
Jan Misiak
Wojciech Rembielak
Michał Rusiak
Marcin Szczepaniak
Wojciech Szulczewski
Jacek Tomaszewski
Wojciech Walkowiak
Kacper Wdowczyk
Leonard Worsztynowicz
Trenerzy: Krzysztof Stepa oraz Dominik Sworowski.
Drużyna dziewcząt – III miejsce
Dziewczęta z klubu Olimpic Śrem również spisały się świetnie, pomimo że były najmłodszą drużyną w turnieju. Zmagania rozpoczęły od dwóch wyrównanych meczów, przegrywając z IFC (0-1) i FC Wohlde (0-2). Następnie odniosły emocjonujące zwycięstwo nad ASWH, wygrywając 3-2, mimo że do przerwy przegrywały 0-2. Bramki strzelały Emilia Kołodziejczuk, Kaja Potocka oraz Asia Piaskowy. Drużyna zajęła ostatecznie III miejsce.
Bramki strzelały:
Emilia Kołodziejczuk
Kaja Potocka
Asia Piaskowy
Warto również podkreślić, że drużyna była zdecydowanie najmłodsza w stawce, składająca się głównie z dziewcząt w wieku 13-14 lat, a najmłodsza zawodniczka była z rocznika 2012.
Gratulujemy naszym drużynom wspaniałych wyników i dziękujemy za piękną reprezentację naszej gminy.