NOC W MUZEUM | 29.05.2026, g.19:00

W roku 50-lecia Muzeum zapraszamy na NOC W MUZEUM.
19.00 | muzealny ogród, wejście od promenady
DNA W NEGATYWIE | wystawa fotograficzna Adama i Szymona Baranowskich. To fotograficzne spotkanie dwóch spojrzeń: ojca i syna, których łączy pasja do obrazu, ale dzieli sposób patrzenia na świat. Adam od lat przemierza nadwarciańskie lasy, łąki i rozlewiska, cierpliwie wypatrując natury i nocnego nieba. Jego fotografie są efektem godzin ciszy, przygotowań i uważnej obserwacji. Szymon z kolei szuka kadrów w ruchu miasta – spontanicznych momentów, ludzi, światła i architektury uchwyconych z ręki, bez scenariusza i planu. Wystawa pokazuje dwa różne fotograficzne temperamenty, które mimo kontrastów mają wspólny punkt wyjścia: wrażliwość na moment i potrzebę zatrzymania go w kadrze. Dzieli ich tak samo dużo jak łączy wspólne DNA. Bo pasję można odziedziczyć, ale sposób patrzenia trzeba odnaleźć samemu.
Mecenasem wystawy jest FRESHgroup reklama & druk.
19.45 | dziedziniec
instalacja CZEKAJĄC NA OTWARCIE DRZWI…
wystawa OGNISKA EKSPLODUJĄCYCH LICZB i wystawy stałe (do g. 20.30)
20.15 | sala widowiskowa
PRZEGLĄD ŚREMSKICH AWANTUR Z KOLEKTYWEM ŚMIESZNIE – komediowy spektakl improwizowany w wykonaniu stołecznych komików i komiczek. Grupa działa wspólnie od 2017 roku, kiedy założyła Resort Komedii, autorską scenę przy placu Teatralnym w Warszawie. Wyróżnia ich komedia bez nienawiści – nie posługują się szkodliwymi stereotypami, nie obrażają, nie krzywdzą żartem, operują absurdem i ironią. Kolektyw treść spektaklu wymyśla na bieżąco, posiłkując się inspiracjami z widowni, czy historiami zaproszonych gości dotyczącymi miejsca w którym grają. Na muzealnej scenie wystąpią: Agnieszka Matan, Piotr Gasik, Martyna Kowalska i Agata Rozbicka.
21.30 | dziedziniec
Koncert: LOOP TRIGGER | Wiolonczelista, beatboxer, kompozytor, człowiek orkiestra. Doceniany w kraju i za granicą za nowatorskie podejście do muzyki. Jego technika gry opiera się na zapętlaniu motywów dźwiękowych. Wykorzystuje do tego looper – urządzenie umożliwiające nagrywanie dźwięków „na żywo”, odtwarzanie ich w pętli, a następnie nakładanie na siebie. Dzięki temu artysta uzyskuje efekt symultanicznego brzmienia wielu instrumentów. Twórca prezentuje niezwykłe brzmienie wiolonczeli elektrycznej połączone z beatboxem, ukazując szerokie spektrum gatunków muzycznych. Przypomnijmy, że Loop Trigger już gościł w naszym amfiteatrze, 5 lat temu.
Na wszystkich uczestników będzie czekała również plenerowa kawiarenka.
Wstęp wolny