Zmiany w organizacji ruchu podczas remontu mostu im. Daniela Kęszyckiego w Śremie
.jpg)
Od 20 maja 2026 r. rozpoczną się prace remontowe na moście im. Daniela Kęszyckiego nad Wartą w Śremie. W związku z realizacją inwestycji mieszkańcy oraz kierowcy muszą przygotować się na istotne zmiany w organizacji ruchu drogowego.
Na początku prac remontowanych zamknięty zostanie przejazd pod mostem ulicami: Nadbrzeżną, Łazienkową, Targową. Niedostępny będzie również parking znajdujący się pod mostem.
W kolejnym etapie remontu na moście zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – przejazd będzie możliwy wyłącznie z kierunku Leszna do Poznania.
Kierowcy jadący od strony Poznania w kierunku Leszna nie będą mogli korzystać z przeprawy. Objazd poprowadzony zostanie obwodnicą miasta i ulicą Gostyńską.
Przez cały okres remontu utrzymany zostanie ruch pieszych i rowerzystów przez most, zgodnie z tymczasową organizacją ruchu i przy zachowaniu szczególnej ostrożności.
W czasie realizacji najbardziej zaawansowanych technologicznie etapów remontu wykonawca przewiduje także krótkotrwałe, czasowe całkowite wyłączenie ruchu pojazdów na moście. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z mostu. O terminach oraz zakresie dodatkowych utrudnień Urząd Miejski w Śremie będzie informował na bieżąco.
Remont mostu jest niezbędny dla poprawy bezpieczeństwa oraz zapewnienia dalszego, bezpiecznego użytkowania obiektu. Zakończenie prac remontowych mostu planowane jest na listopad 2026 r. Prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość oraz stosowanie się do wprowadzonego oznakowania i poleceń służb kierujących ruchem. Dziękujemy za Państwa współpracę i przepraszamy za wszelkie niedogodności.