W Śremie o przemocy
W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Śremie w dniu 14 sierpnia 2014 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Zespołu Interdyscyplinarnego i instytucji zajmujących się przemocą.
Rozpoczynając spotkanie Pan Adam Lewandowski Burmistrz Śremu, podkreślił rolę specjalistów uczestniczących w spotkaniu w procesie efektywnej pomocy osobom uwikłanym w problem przemocy, a także zapobiegania temu zjawisku.
Maria Świdurska, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej mówiła o obszarach działań Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie którego cele i założenia znalazły się w Śremskim Programie przeciwdziałania przemocy. Wskazała również, że Zespół Interdyscyplinarny to nowa jakość w obszarze działań antyprzemocowych w naszej gminie.
Anna Ślipko- Rewers przedstawiła Raport z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Śrem na lata 2011-2013. Rekomendacje przedstawione w ramach raportu posłużyły do opracowania założeń do nowego dokumentu strategicznego w naszej gminie dotyczącego przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
W drugiej części spotkania dyskutowano o systemach pomocy i wsparcia dla ofiar i sprawców przemocy i zaprezentowano spoty dotyczące przeciwdziałania przemocy w rodzinie rekomendowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Fundację Dzieci Niczyje.
Spotkanie było elementem szerszych konsultacji społecznych dotyczących Projektu Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Śrem na lata 2014-2020.

