Wdrażanie ustawy śmieciowej w samorządach
Wdrażanie ustawy śmieciowej w samorządach Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w dniu 30 stycznia 2014 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zorganizowało spotkanie, którego celem było przeprowadzenie bieżącej dyskusji nad aktualnymi problemami oraz dobrymi praktykami związanymi z Ustawą o zachowaniu czystości i porządku w gminach.
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w dniu 30 stycznia 2014 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zorganizowało spotkanie, którego celem było przeprowadzenie bieżącej dyskusji nad aktualnymi problemami oraz dobrymi praktykami związanymi z Ustawą o zachowaniu czystości i porządku w gminach.
Podczas spotkania pracownicy Urzędu Miejskiego w Śremie Ilona Klak oraz Szymon Rogaliński przedstawili doświadczenia z realizacji zadań ustawowych na przykładzie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Spółka z o.o. Podobne rozwiązania zaprezentował Międzygminny Związek Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.
Spotkanie potwierdziło potrzebę dyskusji oraz wymianę doświadczeń, która pozwoli uniknąć problemów związanych z realizacją zadań ustawy oraz osiągać oczekiwanych przez społeczneństwo.

Podczas spotkania pracownicy Urzędu Miejskiego w Śremie Ilona Klak oraz Szymon Rogaliński przedstawili doświadczenia z realizacji zadań ustawowych na przykładzie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Spółka z o.o. Podobne rozwiązania zaprezentował Międzygminny Związek Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.
Spotkanie potwierdziło potrzebę dyskusji oraz wymianę doświadczeń, która pozwoli uniknąć problemów związanych z realizacją zadań ustawy oraz osiągać oczekiwanych przez społeczneństwo.
